Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Konkursy / Olimpiady
Opublikowano: 2024-05-09 07:09:11
Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej zaprasza opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką spółdzielni uczniowskich na wakacyjne 3 dniowe szkolenia, które zostaną przeprowadzone w Spółdzielczym Centrum Szkoleniowo Konferencyjnym SCSK OPTIMA w Krakowie ul. Malborska 65 w dniach od 22 do 24 lipca 2024 r. (podnoszący kwalifikacje opiekunów prowadzących su – dla zaawansowanych) od 1 do 3 sierpnia 2024 r. (kompendium wiedzy o su – dla początkujących) Szkolenie rozpoczyna się w pierwszym dniu obiadem o godzinie 13:00 i kończy ostatniego dnia po obiedzie ok. godziny 13:00. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń
Opublikowano: 2024-04-09 19:16:25
W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy przedstawicieli spółdzielni uczniowskich do udziału w Konkursie o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej na najlepszy fotoreportaż o spółdzielni uczniowskiej w roku szkolnym 023/2024. Konkurs organizowany jest przez Krajową Radę Spółdzielczą z udziałem Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej (FRSU)
Opublikowano: 2023-06-24 08:33:08

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, laureaci Konkursu dla Dzieci – członków Szkolnych Kas Oszczędnościowych na przygotowanie projektu okolicznościowej monety lub banknotu, projektu karty płatniczej z logo banku lub hasła promującego 125 lat działalności Krakowskiego Banku Spółdzielczego otrzymali nagrody.

Do konkursu zostało zgłoszonych 273 prac wykonanych przez uczniów z 21 szkół podstawowych, z czego jesteśmy bardzo dumni. To rekordowa ilość prac jakie zostały zgłoszone do konkursu SKO. Dziękuję wszystkim dzieciom i opiekunom SKO za ogrom włożonej pracy - powiedziała Anna Bulka Prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, witając laureatów konkursu wraz z rodzicami oraz zaproszonych gości.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Nie jest sztuką mieć talent, ale sztuką i wielką odwagą jest go zaprezentować. Drogie dzieci życzę wam aby uśmiech nigdy was nie opuszczał, aby każde zadanie jakie przed wami zostanie postawione było wykonywane z pasją. Słuchajcie rodziców, uczcie się pilnie i pomagajcie innym. Żyjecie w czasach galopującego postępu technologicznego dlatego w umiejętny sposób korzystajcie z tego dobrodziejstwa jakie jest wam jest dane i pamiętajcie nie spędzajcie zbyt wiele czasu na grach komputerowych. Organizacja konkursu dla dzieci dała nam wiele radości, a ponad 270 zgłoszonych prac pokazuje że spółdzielczość ma się bardzo dobrze. Dziękuję opiekunom SKO, pracownikom Krakowskiego Banku Spółdzielczego zaangażowanym w działalność SKO, nauczycielom i rodzicom uczestników. Dziękuję komisji konkursowej za pracę jaką wykonała i Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej pod przewodnictwem Pani Prezes Anny Bulki  – powiedział Mariusz Kumorek Wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

To bardzo piękne prace i widać na nich ogrom pracy włożonej przez dzieci. Jestem nimi zachwycony. Dzieci nas obserwują i podpatrują, chętnie biorą udział w organizowanych konkursach. To jest także nauka współdziałania i samorządu. Mam nadzieję, że wszyscy w dorosłym życiu będziecie spółdzielcami – podkreślił Janusz Paszkowski Prezes Zarządu Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy.

Gratuluję wszystkim uczniom wspaniałych prac, zachęcam do udziału w konkursach, organizowanych także przez naszą fundacje. To doskonała okazja do nowych wyzwań i zdobycia interesującej wiedzy – dodał Mateusz Zając Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

Zwieńczeniem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników Gali.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom!

Konkurs zorganizowany został przez Krakowski Bank Spółdzielczy i Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej. W kategorii praca plastyczna z projektem okolicznościowej monety lub banknotu lub projektem karty płatniczej z logo banku promująca 125 lat działalności Krakowskiego Banku Spółdzielczego laureatami zostali:

nagroda główna -  Jan Słowik (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiej),

 

wyróżnienie - Karol Jedlecki (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gen. Wł. Sikorskiego w Jastrzębi),


wyróżnienie -  Dawid Nieć (Szkoła Podstawowa im. Stefana Batorego w Siekierczynie z filią w Falkowej),


wyróżnienie - Ksawery Zaręba (Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Ziemi Miechowskiej w Janowicach).


W kategorii projekt hasła promującego 125 lat działalności Krakowskiego Banku laureatami zostali:

nagroda główna -  Patryk Tomczyszyn (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach),
Krakowski Bank Spółdzielczy się nazywamy,
125 lat już o Was dbamy.
Pieniądze Wam pożyczamy,
marzenia Wasze spełniamy.

 

wyróżnienie - Julia Gaj (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiej),
125 lat Krakowskiego Banku Spółdzielczego
- wizja przyszłości połączona z siłą tradycji.

 

wyróżnienie - Natalia Kłos (Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Dziaduszycach)
KBS już od 125 lat funkcjonuje,
i klienta każdego szanuje,
kto z nim współpracuje
nigdy tego nie żałuje.

   
Opublikowano: 2023-05-15 22:47:44

Informujemy, że decyzją organizatora wydłużeniu uległ termin naboru prac w Konkursie o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej na najlepszy fotoreportaż o spółdzielni uczniowskiej w roku szkolnym 2022/2023. Ogłoszenie o konkursie dostępne na stronie www.frsu.pl i www.krs.org.pl. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 31 maja 2023 r.! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2023 roku.

   
Opublikowano: 2023-05-09 23:03:10
Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Spółdzielni uczniowskich pt. POZNAJCIE NASZĄ SPÓŁDZIELNIĘ organizowanym przez Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej. Termin nadsyłania prac upływa 10 czerwca 2023 r.