Jesteś tutaj: Aktualności
Opublikowano: 2019-10-01 19:06:28
W życiu każdego człowieka i organizacji są chwile piękne wzniosłe i radosne, a także pełne smutku, skłaniające do refleksji i zadumy. W ostatnich miesiącach środowisko spółdzielczości uczniowskiej zasmuciło odejście zasłużonych instruktorów. Dziś przepełnieni smutkiem wspominamy ich dokonania ,przez które zapisali się pięknie w historii spółdzielni uczniowskich swoich regionów i nie tylko. Zawsze pozostaną w naszej pamięci jako wzór do naśladowania dla przyszłych pokoleń
Opublikowano: 2019-08-20 07:51:13

Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej (FRSU) w ramach swojej działalności statutowej organizuje kursy i szkolenia dla instruktorów i opiekunów spółdzielni uczniowskich i SKO.W dniach 5-8 sierpnia 2019 r na terenie Ośrodka Szkoleniowo – Konferencyjnego OPTIMA Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy w Krakowie odbył się kolejny kurs dla opiekunów Spółdzielni Uczniowskich i SKO. Został on zaadresowany dla osób, które rozpoczynają pracę w roli opiekunów.

Opublikowano: 2019-08-20 07:34:49

W dniach od 15-18 lipca 2019 r. w Ośrodku Szkoleniowo – Konferencyjnym OPTIMA  Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy (ZLSP)  przy ul. Malborskiej 65 w Krakowie Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej przy wsparciu Krajowej Rady Spółdzielczej oraz ZLSP i Krakowskiego Banku Spółdzielczego zorganizowała kurs dla opiekunów i instruktorów Spółdzielni Uczniowskich i Szkolnych Kas Oszczędnościowych z całej Polski.

Opublikowano: 2019-07-13 15:34:27

Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej po raz kolejny miała okazję uczestniczyć  w uroczystości podsumowania konkursów organizowanych przez Krakowski Bank Spółdzielczy. W dniu 3 czerwca 2019 roku, w Hotelu ATRIUM w Krakowie odbyła się  Uroczysta Gala podsumowująca IV Edycję Konkursów dla Szkolnych Kas Oszczędnościowych, działających pod patronatem Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Konkursy ten cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 701 kreatywnych Prac Konkursowych w postaci krótkich haseł promujących oszczędzanie, wymyślonych przez Dzieci ze Szkół, w których działa SKO pod patronatem Krakowskiego Banku Spółdzielczego. W konkursie dla Opiekunów SKO wzięło udział 25 nauczycieli 

Opublikowano: 2019-07-13 15:31:51

13 czerwca 2019 r, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie odbyło się podsumowanie VI edycji Programu TalentowiSKO. Program TalentowiSKO powstał w 2013 r. Rozwija on ideę Szkolnych Kas Oszczędności prowadzonych przez Banki Spółdzielcze. Jego celem jest uczenie od najmłodszych lat, dobrego gospodarowania swoimi pieniędzmi, oszczędzania, systematyczności oraz współdziałania, empatii, a także kształcenia postaw przedsiębiorczych.