Jesteś tutaj: Szkolne Kasy Oszczędności > Spotkania / Szkolenia
Opublikowano: 2015-09-18 12:43:16
Na spotkanie z Krakowskiego Banku Spółdzielczego przyjechali – Jan Czesak Przewodniczący Rady Nadzorczej KBS, Józef Nasiadka Wiceprezes KBS specjalistki od propagowania spółdzielczości bankowej wśród najmłodszych pani Agnieszka Sienkowska oraz Patrycja Dobranowska.
Przewodniczący Rady Nadzorczej KBS w swoim wystąpieniu przybliżył uczestnikom kursu sytuację bankowości spółdzielczej w Polsce. Przypomniał historię Krakowskiego Banku Spółdzielczego i trudne początki swojej pracy. Dziś Krakowski Bank Spółdzielczy jest jednym z najlepszych banków w Polsce i jest corocznie docenianym zarówno za wyniki jak i działalność społeczną. Od lat propaguje idee oszczędzania wśród najmłodszych i patronuje działaniom spółdzielni uczniowskich. Józef Nasiadka zwrócił uwagę na działania banku w stosunku do najmłodszych kleniów i działaniach, które podejmują dla rozwoju SKO pod patronatem KBS. Podczas dyskusji z opiekunami ustalono, że wszystkie propozycje i pomysły dotyczące współpracy spisane i przekazane do KBS i będą pomocne w opracowywaniu oferty banku i właściwej promocji wśród dzieci i młodzieży.
Patrycja Dobranowska w swojej prezentacji przekazała bardzo konkretne informacje dotyczące zakładania SKO. Agnieszka Sienkowska przedstawiła informacje o tym , jakie KBS proponuje zorganizować akcje promocyjne i konkursy zarówno do członków SKO jak i ich opiekunów.
Ustalono, że na stronie FRSU systematycznie będą się pojawiać informacje na temat działań KBS w zakresie SKO. Po wakacjach zostanie zamieszczona lista oddziałów wraz z danymi kontaktowymi do osób, które na danym terenie wspierają działanie i zakładanie SKO w szkołach przede wszystkim na terenie województwa małopolskiego.