Jesteś tutaj: O Fundacji > Działania
Opublikowano: 2015-10-20 19:08:43
W spotkaniu wzięło udział  ponad 30 przedstawicieli spółdzielni uczniowskich z Małopolski. Wśród gości znaleźli się: przedstawiciele Krakowskiego Banku Spółdzielczego i Firmy „Ania” zajmującej się produkcją zdrowej żywności. Spotkanie otworzył Pan Jerzy Lubas Przewodniczący Małopolskiej Rady Spółdzielni Uczniowskich. Przekazał zaproszenie na spotkanie organizowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa na konferencję pt. „Żywienie w placówkach nauczania i wychowania w świetle znowelizowanych przepisów”. Konferencja odbywa się w ramach Kampanii „Zdrowe żywienie = mądre myślenie” w dniu 20.10.2015 r. w Urzędzie Miasta Krakowa.
Następnie Anna Bulka – Prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej przypomniała przebieg prac na przygotowaniem Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2015 r. poz. 1256) oraz najważniejsze zapisy w nim zawarte (prezentacja w załączeniu). Poinformowała również o inicjatywie FRSU związanej z opracowaniem przykładowego wykazu produktów, które mogą być sprzedawane w sklepikach szkolnych i zachęciła opiekunów do współpracy poprzez przesyłanie swoich propozycji w tym zakresie.
 Kolejno zabrał głos Pan Robert Baran – Dyrektor ds. Kluczowych Klientów Firmy „Ania”  z Krakowa, który  przedstawił listę produktów spełniających wymogi rozporządzenia i mogą być sprzedawane w sklepikach szkolnych, a które są produkowane przez ich zakład .
W drugiej części spotkania  zabrał głos Pan Józef Nasiadka Prezes Krakowskiego Banku Spółdzielczego prezentując ofertę dla spółdzielni uczniowskich i szkolnych kas oszczędnościowych SKO. Jego wystąpienie uzupełniła Pani  Agnieszka Sienkowska omawiając  zasady konkursów, które zostały przez KBS tj. Konkursu plastycznego dla Dzieci – „Mała-wielka podróż, czyli moje wymarzone wakacje! i Konkursu dla Opiekunów SKO w Szkołach.
Spotkanie zakończył Pan Jerzy Lubas stwierdzając, że takie spotkania opiekunów są bardzo owocne oraz potrzebne i jest konieczność, aby były częściej organizowane. Zapowiedział, że FRSU będzie na bieżąco informować o tym, co udało się ustalić w zakresie przykładowego wykazu towarów, które mogą być sprzedawane w sklepikach szkolnych prowadzonych przez spółdzielnie uczniowskie.