Jesteś tutaj: Aktualności
Opublikowano: 2015-11-15 21:30:44
Z inicjatywy Prezesa Koła Lesława Półtoraka zostało zorganizowane spotkanie                   z przedstawicielami Spółdzielni Uczniowskiej (SU) „Plastuś” w Choczni działającej w Zespole Szkół nr 1 w tej miejscowości. Ze strony Koła wzięli w nim udział: Lesław Półtorak, Jan Śróttek, Ryszard Pęcikiewicz, Kazimierz Kowalówka. Gości podejmowali członkowie spółdzielni wraz z opiekunkami: Jolantą Stańczyk i Dorotą Rułą oraz dyrektorem szkoły Danielem Mastkiem. Ze strony Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej (FRSU) w spotkaniu uczestniczyła Zofia Węgrzyniak – Członek Zarządu FRSU. Spotkanie odbyło się dla uczczenia 115 rocznicy powstania pierwszej Spółdzielni Uczniowskiej w Polsce. Było również okazją do wymiany doświadczeń i informacji na temat działania spółdzielni uczniowskich.
Członkowie SU „Plastuś” przedstawili piękną prezentację swoich osiągnięć oraz bogatą historię Spółdzielni, która została powołana zaraz po zakończeniu II wojny światowej na pierwszym posiedzeniu Rady Pedagogicznej w roku szk. 1945/46.
W tym samym dniu Członkowie Klubu odwiedzili też Spółdzielnię Pracy „Przewóz” w Wadowicach i zwiedzili Muzeum Jana Pawła II.
Największe wrażenie na członkach Klubu wywarła wizyta w Spółdzielni Uczniowskiej w Choczni. Emerytowani spółdzielcy, byli pełni podziwu dla osiągnięć członków SU „Plastuś” w Zespole Szkół nr1 w Choczni. Nie sądzili, że młodzi spółdzielcy mogą tak wspaniale sobie radzić, że posiadają tak dobrą znajomość zasad spółdzielczych i stosując się do nich, osiągają bardzo dobre wyniki w swojej działalności.
Emerytowani spółdzielcy uznali, że należy wspierać działania młodych spółdzielców i na szerokim forum promować ich dokonania.