Jesteś tutaj: O Fundacji > Działania
Opublikowano: 2016-01-10 09:16:23
Rada i Zarząd ogólnopolskiej Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej  (FRSU) z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65 zwracają się z gorącą prośbą o wsparcie finansowania działalności statutowej fundacji (organizacja pożytku publicznego od 2004 nr KRS 0000064052) poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego od  osób fizycznych za rok 2015 (PIT) na rzecz Fundacji.
Fundacja powstała w 1991 roku w celu wspierania działalności  spółdzielni uczniowskich, w których
młodzież szkolna zdobywa doświadczenie tak przydatne jej w dorosłym życiu. Spółdzielczość uczniowska kształtuje postawy społeczne i przedsiębiorcze, uczy zaradności, odpowiedzialności i szacunku dla zbiorowego wysiłku.
Pozyskiwane środki Fundacja przeznacza na realizacje działalności statutowej, w tym promocje działania spółdzielni uczniowskich i propagowanie idei spółdzielczych, dofinansowanie szkoleń i kursów dla opiekunów i instruktorów spółdzielczości uczniowskiej, organizację spotkań i sejmików dla działaczy i członków spółdzielni uczniowskich. Fundacja corocznie organizuje również  konkursy: na najlepiej pracującą spółdzielnię uczniowską o puchar Krajowej Rady Spółdzielczej, konkurs ekologiczny  pn: ”Zdrowa Przyroda-Zdrowa Żywność-Zdrowy Człowiek” oraz wspólnie ze spółdzielczością bankową propaguje oszczędzanie w SKO.  Więcej na temat działania FRSU i spółdzielni uczniowskich znajdziecie Państwo na stronie www.frsu.pl. Tutaj też zamieszczamy darmowy program do wypełniania PIT-ów.         
Spodziewając się pozytywnej odpowiedzi  na naszą prośbę za okazane wsparcie z góry składamy serdeczne podziękowania.                
 
 
 
RADA I ZARZĄD
FUNDACJI ROZWOJU SPÓŁDZIELCZOŚCI UCZNIOWSKIEJ