Jesteś tutaj: O Fundacji > Działania
Opublikowano: 2016-01-12 20:43:05
4 grudnia 2015 roku pani Anna Bulka – Prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej dyrekcji szkoły i Spółdzielni Uczniowskiej "U Pasika" miała okazję uczestniczyć w Jarmarku Świątecznym w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. Dzięki uprzejmości  pani Dyrektor dr Urszuli Warczok zwiedziła szkołę, zapoznała się z jej działalnością i inicjatywami młodzieży. W towarzystwie Opiekuna Spółdzielni Uczniowskiej "U Pasika" pani Agnieszki Gacek-Duda zwiedziła sklepik spółdzielni  uczniowskiej i zapoznała z jej osiągnięciami. Podczas oficjalnego otwarcia Jarmarku  Prezes Fundacji Anna Bulka wręczyła puchar i dyplom dla Spółdzielni Uczniowskiej „U Pasika” za zajęcie I miejsca w konkursie  „Na Najlepszą Spółdzielnię Uczniowską w Kraju o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Puchar w imieniu Spółdzielni Uczniowskiej ”U Pasika” odebrała jej Prezes Iga Korduła.
W dniu 7 grudnia 2015 w Katowicach  pani Maria Jeziorowska Prezes Wojewódzkiej Rady Spółdzielni Uczniowskich w Katowicach i Anna Bulka brały w spotkaniu spotkania Klubu Prezesa i Głównego Księgowego zorganizowanego przez Delegaturę Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy (ZLSP) w Katowicach.
11 grudnia 2015 w Krakowie w spotkaniu Klubu Prezesa i Głównego Księgowego zorganizowanego przez Delegaturę Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy  (ZLSP) dokonali w Krakowie uczestniczyli pani Anna Bulka- Prezes FRSU oraz członkowie Zarządu FRSU pani Zofia Węgrzyniak oraz pan Bronisław Bieś. Podczas spotkania zgodnie z decyzją kapituły przedstawiciele FRSU nadali tytuł „Przyjaciel  Spółdzielczości Uczniowskiej” panu Piotrowi Huziorowi, Pełnomocnikowi  KRS oraz pani Joannie Brzozowskiej- Wabik, Członkowi Zarządu ZLSP. Pod adresem spółdzielczości uczniowskiej podczas spotkania padało bardzo wiele ciepłych słow. Miedzy innymi  pan Lesław Półtorak przedstawił zebranym  relację ze spotkania  Koła Emerytów Byłych Prezesów i Członków Zarządu Spółdzielni Pracy przy Delegaturze Regionalnej Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy w Krakowie  w   Spółdzielni  Uczniowskiej „Plastuś” w Choczni.  Chwalił wiedzę młodych spółdzielców i ich zaangażowanie w pracę zarówno w sklepiku jak i organizacji różnych imprez i spotkań.
Ostatnie oficjalne spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele FRSU to Wigilia Szkolna zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w  Giebułtowie. Pani Anna Bulka oraz pan Bronisław Bieś  w towarzystwie pani Ilony Dziedzic zwiedzili szkołę i  sklepik Spółdzielni Uczniowskiej „Zorza”, w którym gości powitał przedstawiciel spółdzielni uczniowskiej Arkadiusz Jarosz z III.TE. W spotkaniu podczas, którego wręczono Spółdzielni Uczniowskiej „Zorza” puchar i dyplom za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie  „Na Najlepszą Spółdzielnię Uczniowską w Kraju o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej uczestniczyła też druga opiekunka spółdzielni pani Renata Figiel.
 
Spotkania z młodzieżą i gronem pedagogicznym pokazują, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu, wspólnemu zrozumieniu mimo trudności związanych z codziennym działaniem spółdzielnie uczniowskie osiągają bardzo dobre wyniki i są przedmiotem dumy dla ich członków i szkól w których działają.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii ze zdjęciami.