Jesteś tutaj: O Fundacji > Działania
Opublikowano: 2016-04-10 19:47:17
Z inicjatywy Janusza Paszkowskiego Prezesa Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy i Członka Rady Konferencji Spółdzielni Pracy (CECOP - CICOPA EUROPE)  na Zgromadzenie Rady CECOP w dniu 18 marca 2016 w Brukseli zostały zaproszone Anna Bulka Członek Rady Nadzorczej Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy, Prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej oraz Barbara Swaczyna Członek Rady Nadzorczej Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy, Spółdzielnia Pracy Lekarzy i Specjalistów z Łodzi .
W tym miejscu warto przypomnieć, że CECOP - CICOPA Europe to europejska konfederacja spółdzielni przemysłowych i usługowych.  Założona w 1979 roku w Manchesterze. Zrzesza 26 członków z 15 krajów europejskich, w tym organizacje promujące spółdzielnie, konfederacje, zrzeszenia krajowych spółdzielni. Reprezentuje 50.000 przedsiębiorstw spółdzielczych zatrudniających 1,3 mln pracowników.
Na posiedzeniu Rady w dniu 18 marca br oprócz spraw bieżących  objętych porządkiem obrad znalazło się miejsce na zaprezentowanie działania spółdzielni uczniowskich w Polsce. Po prezentacji rozwinęła się dyskusja na temat spółdzielni uczniowskich w różnych krajach w tym: w Hiszpanii, Bługariii, Rumunii i we Włoszech. Temat spotkał sie z bardzo dużym zainteresowaniem i członkowie Rady uznali, że wart jest szerszego omówienia na którymś z kolejnych posiedzeń.