Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Kongresy, Sejmiki, Spotkania
Opublikowano: 2016-05-05 06:41:47
W dniu 27 kwietnia 2016 roku  w Senacie RP zostało zorganizowane przez  Komisję Gospodarki Narodowej i Innowacyjności seminarium  p.n.: Perspektywy rozwoju spółdzielczości w Polsce i Unii Europejskiej. W seminarium uczestniczyli  parlamentarzyści; eurodeputowani; przedstawiciele resortów: rozwoju, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz edukacji; reprezentanci poszczególnych segmentów spółdzielczości, w tym spółdzielni mieszkaniowych, pracy, socjalnych, banków spółdzielczych,  SKOK i spółdzielczości uczniowskiej.
Celem spotkania było  pokazanie potencjału spółdzielczości polskiej oraz możliwości jego wykorzystania dla rozwoju gospodarczego i rozwiązywania problemów społecznych.
W seminarium brała udział Anna Bulka Prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczosci Uczniowskiej, która z uwagą wysłuchała wszystkich wystąpień i propozycji wspierania spółdzielczosci uczniowskiej i rozwiązywania jej problemów. Na szczególną uwagę zasłużyła wypowiedź przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej, podsekretarza Stanu Marzenny Drab, która podkreślała znaczenie kształcenia dzieci i młodzieży poprzez spółdzielczość oraz przedstawiciela Cooperatives Europe Klausa Niederländera, który  mówił, że bardzo ważna jest edukacja spółdzielcza na poziomie szkół wyższych, średnich i podstawowych, która pozwala na wychowanie świadomych spółdzielców. Prowadzący spotkanie senator Mieczysław Augustyn, Wiceprzewodniczący KGNI zwrócił uwagę na to, iż Fundacja Rozwoju Spółdzielczosci Uczniowskiej jest odpowiednim partnerem w zakresie działań na rzecz spółdzielczości w środowisku szkolnym.
Wszystkich zainteresowanych  przebiegiem spotkania  zachęcamy do obejrzenia retransmisji z seminarium  oraz zapoznaniem się z prezentacjami i obszernym materiałem na temat spółdzielczości na stronie Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności. http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/posiedzenia,151,1,komisja-gospodarki-narodowej-i-innowacyjnosci.html.