Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Konkursy / Olimpiady
Opublikowano: 2016-05-26 09:09:32
Gminny Ośrodek Kultury w Lubomi organizuje drugą edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Nasz spółdzielczy bohater”. Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów a szczególnie tych, którzy związani są ze spółdzielczością uczniowską. Celem naszego konkursu jest promowanie wśród młodzieży ideałów spółdzielczości wynikających z chrześcijańskiej miłości bliźniego – współpracy, solidarności, samoorganizacji, działalności społeczno-gospodarczej opartej na zasadach etycznych.
W tym roku obchodzimy 1050-lecie Chrztu Polski chcielibyśmy więc poprzez ten konkurs przypomnieć wielkie postaci polskiego oraz międzynarodowego ruchu  spółdzielczego, które w swojej działalności kierowały się ideałami chrześcijańskimi.
Tegoroczna edycja konkursu jest powiązana z obchodami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wystawa konkursowych prac plastycznych zostanie zaprezentowana gościom z zagranicy, którzy przyjadą do Polski, by uczestniczyć w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem. Będzie to okazja do promocji ideałów spółdzielczych wśród młodych ludzi zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego Franciszka: „Ekonomia uczciwości musi być popierana!”. Papież Franciszek w swoim nauczaniu wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie na temat spółdzielczości i jej doniosłej roli w społeczeństwie, jest więc nazywany „Spółdzielczym papieżem”. Zachęcamy uczestników konkursu do wykonywania prac związanych z nauczaniem społecznym Ojca Świętego Franciszka a także świętego Jana Pawła II, autora encykliki Laborem exercens „O pracy ludzkiej” i inicjatora Światowych Dni Młodzieży.
Prosimy o nadsyłanie prac fotograficznych i plastycznych w czerwcu, by można było je zaprezentować w lipcu na wystawie odbywającej się w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży.