Jesteś tutaj: O Fundacji > Komunikaty
Opublikowano: 2016-05-31 07:10:56
Laureatami tegorocznej edycji nagrody zostali: Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa za rozwój inwestycji miasta w latach 2002-2016; Tadeusz Ryś, Fabryka Mebli „Ryś”; Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej; Handlowo-Produkcyjna Spółdzielnia Pracy w Miechowie za promowanie przedsiębiorczości spółdzielczej oraz Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia za promowanie zdrowego stylu życia i ekologicznej żywności.
Nagrodę z rąk Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w imieniu Fundacji Rozwoju Spółdzielczosci Uczniowskiej odebrali Jerzy Lubas - I zastępca Prezesa Zarządu FRSU,  Mieczysław Kozłowski  -  Przewodniczący Rady Fundacji  i Bronisław Bieś – Członek Zarządu. Jest to wielki zaszczyt dla Fundacji, że właśnie w 25 lecie powstania została doceniona tak ważnym dla przedsiebiorców Małopolski wyróżnieniem.
Spółdzielczość uczniowska podczas uroczystości była reprezentowana przez delegację ze  Spółdzielni Uczniowskiej „ Szarotka” z Jordanowa  wraz z opiekunem Agnieszką Sobytkowską - Rapacz i Zbigniewem Kołatem - Dyrektorem Zespołu Szkół im. Bł. Ks. P. Dańkowskiego, w którym działa Spółdzielnia. Członkowie Spółdzielni: Magdalena Ślusarczyk, Paulina Pacyga oraz Krzysztof Mirek ubrani w stroje góralskie zaprezentowali w  formie fotograficznej działalność  handlową, charytatywną , ekologiczną - turystyczną i   prozdrowotną spółdzielni.  Uczniowie przywieźli ze sobą zdobyte do tej pory Puchary za Najlepiej Pracującą Spółdzielnię Uczniowską w kraju, Dyplomy, Kroniki  i Foto-książkę za zdobycie I miejsca w Konkursie „Zdrowa Przyroda- Zdrowa Żywność- Zdrowy Człowiek”. Zgromadzeni goście mogli również obejrzeć prezentację multimedialną o działalności „Szarotki” oraz przykładowe  prace Spółdzielców z konkursów plastycznych i ekologicznych, a także te wykonywane na warsztatach rękodzieła np.: bransoletki i szkatułki ozdabiane metodą decoupage.