Jesteś tutaj: O Fundacji > Działania
Opublikowano: 2016-10-07 07:07:19
Wrześniowy numer Tęczy polskiej przynosi informacje, że Krajowa Rada Spółdzielcza złożyła w Ministerstwie Edukacji propozycję nauczania przedmiotu”Podstawy spóldzielczości”. W numerze tym znajduje się też zaproszenie do kolejnej edycji konkursu TalentowiSKO. Materiały i informacje o konkursie znajdują się na stronie www.talentowisko.pl.

Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej  włączyła się w promocję bezpieczeństwa na drogach poprzez wsparcie organizacji II Bezpiecznego Rajdu Małopolski. Zwracając uwagę na ten problem mamy nadzieję zachecić młodych spółdzielców do podejmowania inicjatyw w zakresie zwiększania bezpieczeństwa na drogach i podjęcie edukacji zarówno kolegów jak i najbliższych.

W dniu 21 września br. w Spółdzielczym Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym „Optima” w Krakowie odbyło się spotkanie członków i opiekunów Spółdzielni Uczniowskiej SOS Spółdzielnia Otwartych Sobieszczaków z Białegostoku z Zarządem Fundacji Rozwoju Spółdzielczosci Uczniowskiej  i przedstawicielami Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy. Wizyta odbyła się w ramach realizacji projektu „Nasza przyszłość w naszych rękach” dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Anita Strzebońska ze Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy przybliżyła młodym spółdzielcom zasady, wartości spółdzielcze oraz symbole spółdzielcze. Bronisław Bieś ,członek Zarządu FRSU poinformował czym zajmuje się spóldzielnia uczniowska. Młodzi spółdzielcy opowiedzieli o dotychczasowych działaniach i podejmowanych inicjatywach. W ciągu niespełna roku przeprowadzili siedem akcji na rzecz środowiska lokalnego, osób potrzebujących oraz zorganizowali kiermasz rękodzieła swoich członków, aby pozyskać dodatkowe fundusze.

Podczas spotkania przedstawiciele FRSU odpowiadali na pytania i wyjaśniali wątpliwości związane z organizacją pracy i dokumentacją spółdzielni.

Spółdzielnia uczniowska SOS działa w V LO Białymstoku i przyjechała do nas, aby  w Małopolsce znaleść inspiracje do dalszych działań oraz posłuchać rad bardziej doświadczonych spółdzielców.

 

Do pobrania

Podziękowanie