Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Kongresy, Sejmiki, Spotkania
Opublikowano: 2017-01-18 12:31:10
Przedstawiciele Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach, Gimnazjum nr 23 w Zespole Szkół nr 1 w Szczecinie, Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie, Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach w ramach poszukiwania inspiracji dla siebie uczestniczyli w wycieczce, której celem było poznanie działających spółdzielni uczniowskich: ich specyfiki i osiągnięć.  27-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z trzech szkół regionu zachodniopomorskiego gościła w dniu 20 października w Spółdzielni Uczniowskiej „Rokefeller”, gdzie jej członkowie opowiedzieli o swoich osiągnięciach i prowadzonych działaniach. Następnie w Spółdzielczym Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne OPTIMA na ulicy Malborskiej 65 odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej (FRSU) i Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy (ZLSP).  Anita Strzebońska – przedstawicielka ZLSP przedstawiła historię spółdzielczości i symboli spółdzielczych. Prezes Zarządu FRSU przybliżyła działania Fundacji i odpowiadała na pytania związane z działaniem Spółdzielni Uczniowskich.
W dniu 21 października goście z Pomorza odwiedzili Szkołę Podstawową nr 29 w Sosnowcu i mieli okazję poznania sklepiku szkolnego działającego w formie Spółdzielni Uczniowskiej „Łakomczuch”. Gości przywitał dyrektor szkoły pan Mariusz Mike, następnie kilka słów o osiągnięciach Spółdzielni Uczniowskiej „Łakomczuch” powiedział pani Zofia Muszyńska- instruktor sosnowieckich spółdzielni uczniowskich. Za całe spotkanie odpowiedzialna była opiekunka  spółdzielni uczniowskiej „Łakomczuch” pani Beata Nowak-Dziudzi, która zapoznała wszystkich z aktami prawnymi spółdzielni (statut) oraz przekazała  materiały dotyczące  jej działalności. Po zakończonej wizycie goście dziękowali za udzielenie cennych wskazówek dotyczących funkcjonowania spółdzielni oraz miłe przyjęcie w szkole.
W tym samym dniu w Szkole Podstawowej nr 15 w Sosnowcu miało miejsce kolejne spotkanie.  Z uwagi na liczne osiągnięcia i wyróżnienia Spółdzielni Uczniowskiej „Mały Łasuch” działającej w tej  szkole została poproszona przez Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej o zapoznanie przedstawicieli placówek oświatowych  z województwa  zachodniopomorskiego  z prowadzonymi przez nich formami  działalności spółdzielczej.  Goście mieli okazję obejrzeć  prezentację  multimedialną dotyczącą historii spółdzielni i jej działań na terenie szkoły, podziwiać wystawę osiągnięć Spółdzielni Uczniowskiej „Mały Łasuch” oraz porozmawiać ze spółdzielcami. Duże wrażenie  na gościach zrobiła wystawa kronik oraz zdobytych przez spółdzielnię pucharów i dyplomów. 
Gospodarzem spotkania była Wiesława Szopa dyrektor szkoły a zarazem pierwszy opiekun Spółdzielni Uczniowskiej „Mały Łasuch” oraz Violetta Dziuba , aktualna opiekunka spółdzielni. W spotkaniu uczestniczyła także  pani Zofia Muszyńska instruktor sosnowieckich spółdzielni uczniowskich oraz młodzi spółdzielcy ze Szkoły Podstawowej nr. 15. Na zakończenie wizyty goście podziękowali za udzielenie cennych wskazówek dotyczących funkcjonowania spółdzielni i miłe przyjęcie.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.