Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Prezentacje
Opublikowano: 2017-06-15 11:43:44
Oprawa uroczystości została przygotowana przez członków spółdzielni oraz ich opiekuna – panią Beatę Danielczyk. Część galową poprowadził zarząd Spółdzielni Uczniowskiej „Kramik”, czyli Karolina Włodarczyk, Maciej Urbanik, Maciej Zagozda. Podczas gali przedstawiono prezentację multimedialną (w załączeniu) na temat działalności Spółdzielni Uczniowskiej „Kramik” oraz krótki rys historii spółdzielczości.         Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie trzech konkursów ogłoszonych przez spółdzielców ( konkurs z wiedzy o spółdzielczości,  konkurs fotograficzny nt. „Różne oblicza Słońca”, konkurs artystyczny na temat rodzimej Spółdzielni Uczniowskiej „Kramik”). Sponsorem nagród była firma budowlana z Bełchatowa. Podczas uroczystości wręczono  też nagrody najbardziej wyróżniającym się członkom spółdzielni, tj: Karolinie Cieślak, Karolinie Włodarczyk i Maciejowi Stępniowi. Sponsorem tych nagród była Rejonowa Rada Spółdzielni Uczniowskich w Piotrkowie Trybunalskim.
            Spółdzielcy uhonorowali tytułem Przyjaciel Spółdzielni Uczniowskiej „Kramik” panią Krystynę Wardal – radną Gminy Drużbice, która od kilku lat wspiera działania członków spółdzielni. W dowód wdzięczności pani Wardal otrzymała statuetkę oraz upominek. Następnie zarząd złożył podziękowania panu Tomaszowi Głowackiemu – przedstawicielowi Starostwa Powiatowego w Bełchatowie za szczególne zaangażowanie w zorganizowaniu pikniku rodzinnego.  
            W dalszej części uroczystości głos zabrała pani Bożena Zielińska – wójt gminy Drużbice, chwaląc działalność spółdzielców i ich opiekuna. Na ręce opiekuna spółdzielni pani wójt złożyła prezent dla spółdzielni w postaci sokowirówki. Głos zabrała również pani Alina Wejman – instruktorka spółdzielni uczniowskich w powiecie bełchatowskim m.in. odczytując życzenia przesłane przez zarząd Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej w Krakowie oraz Rejonową Radę Spółdzielni Uczniowskich.
Dużą atrakcją było przedstawienie przez członków spółdzielni inscenizacji pt. „Czerwony Kapturek – wersja współczesna”. Tematyka nawiązywała do modelu współczesnej rodziny. Po przedstawieniu prowadzący podziękowali wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu pikniku i zaprosili gości na poczęstunek zorganizowany przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców. 
            Program pikniku był niezwykle interesujący. Największe emocje wzbudził pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Drużbic, podczas którego widzowie mogli zobaczyć akcję ratowania rannego w wypadku samochodowym oraz Familiada, w której udział wzięli rodzice i uczniowie, a prowadzącym był członek zarządu Maciej Urbanik. Znakomicie sprawdził się w tej roli.
            Podczas pikniku można było bezpłatnie zbadać wzrok, wziąć udział w sprawdzaniu własnej kondycji ruchowej pod okiem trenerów fitness z Bełchatowa, pomalować twarze najmłodszym przez zawodową kosmetyczkę, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy przy udziale policji z Drużbic, zakupić los na loterii fantowej, zjeść kiełbaskę z grilla, wypić kawę, herbatę, wodę mineralną, zjeść ciasta i ciasteczka własnego wypieku, skosztować przysmaki zdrowej żywności itp.
            Wszyscy uczestnicy imprezy byli bardzo zadowoleni, bo również na szczęście aura sprzyjała i można było w cieniu drzew przyjemnie odpocząć pomiędzy korzystaniem z zaproponowanych przez organizatorów atrakcji.
 
Spółdzielni Uczniowskiej  „Kramik” gratulujemy Jubileuszu i pomysłu na jego obchody. Zachęcamy innych  do naśladownictwa i zapraszamy do odwiedzenia fotogalerii.