Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Kongresy, Sejmiki, Spotkania
Opublikowano: 2017-12-15 21:42:27
W spotkaniu uczestniczyła bardzo liczna  grupa studentów, przedstawiciele nauki  biznesu tj. małych i średnich przedsiębiorstw, w tym też spółdzielni pracy (Spółdzielnia Pracy Meblomet z Mszany Dolnej) oraz uczniowie krakowskich szkół średnich.
Dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. inż. Piotr Łebkowski prof. AGH witając wszystkich zebranych podkreślił , jak ważna jest przyszłość i odpowiednie się do niej przygotowanie, omówił możliwości uczelni związane z kształceniem młodzieży i przygotowaniem kadr dla biznesu oraz oferty. Następni prelegenci poruszyli problem demografii Polski zwracając uwagę na starzejące się społeczeństwo i zapotrzebowanie rynku pracy na inżynierów. Zwracano także uwagę na oczekiwania pracodawców i na to, że młodzi ludzie mogą się dobrze przygotowywać do zawodu nie tylko podczas zajęć na studiach, ale mogą również  korzystać ze specjalistycznych szkoleń i warsztatów finansowanych ze środków UE.
Uczestnicy spotkania w tematy spółdzielcze zostali wprowadzeni przez prezentację przedstawiciela Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy Anitę Strzebońską pt. „Różne oblicza Spółdzielczości”.  Członkowie Spółdzielni Uczniowskiej Rockefeller działającej w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 w Krakowie mieli okazję opowiedzieć o działaniu swojej spółdzielni omawiając temat „Spółdzielnie uczą biznesu”. Korzystając z okazji opowiedzieli ,dlaczego tak ważną lekcją dla nich jest członkostwo w spółdzielni uczniowskiej i czym się zajmują na co dzień. Młodzi spółdzielcy podkreślali, że spółdzielnia w niekonwencjonalny sposób uczy ich przedsiębiorczości, jest dobrą szkołą gospodarowania i demokracji, a więc wspaniałym przygotowaniem do dorosłego życia.