Jesteś tutaj: Szkolne Kasy Oszczędności > Spotkania / Szkolenia
Opublikowano: 2019-07-13 15:34:27

 

W Gali wzięli udział uczniowie szkół, w których działa SKO pod patronatem Krakowskiego Banku Spółdzielczego, opiekunowie  SKO, rodzice oraz  zaproszeni gości, w tym Laureaci Konkursu dla Dzieci- członków Szkolnych Kas Oszczędnościowych, Laureaci Konkursu dla Opiekunów SKO w Szkołach. Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej  reprezentowała Członek Zarządu  Pani Anita Strzebońska.

W pierwszej części uroczystości  przedstawiciele Krakowskiego Banku Spółdzielczego omówili współpracę ze szkołami, działania związane z promocją świadomego gospodarowania pieniędzmi, przypomnieli zasady organizowanych konkursów. Podziękowano Dyrektorom Szkół, Opiekunom SKO, oraz Rodzicom za aktywny udział w inicjatywach KBS i za współpracę.  Dzieciom – będącym członkami Szkolnych Kas Oszczędnościowych dziękowano przede wszystkim za udział w konkursie,  za wspaniałe hasła promujące oszczędzanie, niezwykłą kreatywność oraz systematyczne gromadzenie oszczędności w ramach Szkolnej Kasy Oszczędnościowej.

Pani Anita Strzebońska pogratulowała laureatom zwycięstwa. Zachęcała zarówno uczniów jak i opiekunów SKO do zapoznania się z działalnością spółdzielni uczniowskich, które działają na terenie szkoły i ich bardzo często w ich strukturach obecne są SKO. Na zakończenie swego wystąpienia  podziękowała za dotychczasową współpracę i wsparcie Krakowskiego Banku Spółdzielczego dla FRSU i młodych kooperatywistów.

W drugiej części spotkania Wiceprezes Krakowskiego Banku Spółdzielczego Pan Andrzej Grzybek wręczył nagrody i wyróżnienia dla Laureatów w Konkursie dla Dzieci – członków Szkolnych Kas Oszczędnościowych oraz w Konkursie dla Opiekunów SKO w Szkołach.

W konkursie dla Dzieci – członków SKO przyznane zostały 3 Nagrody Główne oraz 10 wyróżnień Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego za pomysłowość oraz zgodność z tematem Konkursu. W Konkursie dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędnościowych wyłonionych zostało 5 Laureatów. Szczegółowe informacje na stronie Krakowskiego Banku Spółdzielczego  https://www.kbsbank.com.pl/rachunki/szkolne-kasy-oszczednosciowe/rachunki-szkolnych-kas-oszczednosciowych.