Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Szkolenia
Opublikowano: 2020-02-14 08:31:23

Odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie FRSU, realizując zadania statutowe organizuje szkolenie, które ma za zadanie nabycie/wzmocnienie kompetencji niezbędnych do pełnienia funkcji opiekuna spółdzielni uczniowskiej. Mając na uwadze to, że opiekun pełni bardzo ważną rolę  i powinien być nie tylko dobrym pedagogiem, ale również musi posiadać podstawową wiedzę z zakresu spółdzielczości, ekonomii, rachunkowości, bhp i innych niezbędnych dziedzin przygotowano program, który stanowi kompendium tych zagadnień. Zakres szkolenia będzie obejmował całokształt zagadnień dotyczących działania spółdzielni uczniowskiej, zarządzania nią, prowadzenia rozliczeń i dokumentacji.

Ramowy program obejmuje następujące zagadnienia:

  • informacje o tradycjach  i  kondycji spółdzielczości, w tym uczniowskiej, w Polsce i na świecie,
  • zasady działania spółdzielni uczniowskiej (organy, członkowie,  formalne podstawy), 
  • praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia spółdzielni uczniowskiej: organizacja pracy, prowadzenie dokumentacji samorządowej,
  • podstawy księgowości i zasady prowadzenia ewidencji spółdzielni uczniowskich,
  • ustalanie i rozliczanie wyniku finansowego oraz sprawozdanie roczne,
  • księgowanie przykładowych operacji  związanych z założeniem i  działaniem spółdzielni.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 12 marca 2020 r.  pocztą  elektroniczną(frsu@frsu.pl) lub tradycyjną. Zgłoszeń należy dokonywa na właściwym formularzu(formularz do pobrania poniżej). Wypełniając formularz zgłoszeniowy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora - FRSU, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szkolenie jest adresowane przede wszystkim do nauczycieli i pedagogów i jest ono częściowo finansowane ze środków FRSU.

Za udział w szkoleniu należy wnieść opłatę w wysokości 310 złotych. Organizatorzy zapewniają dwa noclegi w pokojach dwuosobowych, wyżywienie, materiały szkoleniowe, ubezpieczenie, etc.

Płatności za kurs należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia sms-em lub e-mailem o zakwalifikowaniu się na kurs na rachunek FRSU z dopiskiem: ”dofinansowanie szkolenia marzec 2020”.

Dla osób zainteresowanych dłuższym pobytem w Krakowie jest możliwość zarezerwowania pokoi w SCSK OPTIMA w preferencyjnych cenach (ok. 15% taniej niż obowiązująca cena noclegu). Zainteresowanych prosimy dokonywanie rezerwacji bezpośrednio w recepcji SCSK OPTIMA telefon 12 12 655 17 49   - podając informacje, że są ze szkolenia organizowanego przez FRSU.