Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Kongresy, Sejmiki, Spotkania
Opublikowano: 2020-10-25 23:50:15

Z uwagi na stan epidemiologiczny obowiązujący w kraju  organizatorzy zmuszeni byli odwołać Sejmik. Sukcesywnie na stronie będą się pojawiać informacje, które miały być przedmiotem obrad, w tym prezentacje sylwetek laureatów konkursu. Zachęcamy do lektury wszystkich materiałów i przekazywania pozdrowień spółdzielczych z okazji jubileuszu 120 - lecia SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKICH NA ZIEMIACH POLSKICH.

Na początek informacja dotycząca ogłoszenia wyników XX edycji Konkursu na najlepiej pracującą Spółdzielnię Uczniowską w kraju o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej w roku szkolnym 2019/2020.

Prace na ogólnopolski konkurs organizowany przez Krajową Radę Spółdzielczą i Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, nadsyłane były do 30 września br. Wśród złożonych materiałów były sprawozdania, kroniki, prezentacje, a nawet filmiki obrazujące pracę spółdzielni uczniowskiej.

Komisja konkursowa złożona z przedstawiciela Krajowej Rady Spół dzielczej (Magdalena Wojciechowska) oraz Rady i Zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej (Zdzisław Zatorski), Bronisław Bieś, Anita Strzebońska i Zofia Węgrzyniak) oceniła nadesłane prace.

Ustalono, że z uwagi na konieczność odwołania Sejmiku wyniki zostaną ogłoszone w intrenecie, a puchar, dyplomy i nagrody zostaną przekazane laureatom pocztą. Nagrody rzeczowe ufundowała Krajowa Rada Spółdzielcza, a inni sponsorzy dołożyli od siebie praktyczne upominki.

Poniżej prezentujemy wyniki Konkursu na najlepiej pracującą SU w roku szkolnym 2019/2020 o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej:

W kategorii zaawansowanych SU:

I miejsce (ex aequo):

-  SU „Szarotka” w Zespole Szkół im. Bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie

-SU „Karmelka” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Lubartowie.

II miejsce

 - SU „Pychotka” w Zespole Szkół Specjalnych nr 105 w Warszawie

III miejsce

- SU „Ekonomik” w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce

W kategorii początkujących SU:

I miejsce:

- SU „Biały Gołąb” w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

 

Laureatom gratulujemy i informujemy, że prezentacja ich działalności będzie sukcesywnie zamieszczana na stronie www.frsu.pl.