Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Szkolenia
Opublikowano: 2022-06-18 19:58:58

W związku z częstymi zapytaniami dot. prowadzenia księgowości w spółdzielniach uczniowskich oraz realizując zadania Statutowe Zarząd FRSU wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu organizuje szkolenie, które ma za zadanie nabycie/wzmocnienie kompetencji niezbędnych do prowadzenia dokumentacji księgowej spółdzielni uczniowskiej. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom informujemy, że jest możliwość zorganizowania szkolenia w formie hybrydowej dla osób posiadających podstawową wiedzę w zakresie prowadzenia księgowości spółdzielni uczniowskiej.

Proponujemy w pierwszym dniu szkolenia (stacjonarnego)  dla początkujących poznanie podstaw i zasad księgowości, w drugim dniu (z możliwością uczestnictwa w szkoleniu  przez Internet) zostaną dla wszystkich omówione księgowania operacji gospodarczych i ustalanie wyniku finansowego. Dodatkowo będą przekazane przez przedstawicieli SANEPID-u informacje dotyczące wymogów przy prowadzeniu sklepiku przez spółdzielnię uczniowską oraz wypracowane w ramach projektu realizowanego przez ROPS w Poznaniu materiały dotyczące przekazywania wiedzy na temat ekonomii społecznej.

Organizatorzy szkolenia proponują kolejne z zakresu działania spółdzielni uczniowskich, z tematami, które powinny zainteresować każdego opiekuna w sierpniu tym razem w Poznaniu, o szczegółach poinformujemy wkrótce.

Zakres szkolenia będzie obejmował  przede wszystkim zagadnienia dotyczące księgowości spółdzielni uczniowskich. Zostaną omówione podstawowe  pojęcia ekonomiczne i księgowe (rodzaje kont, funkcjonowanie kont kosztowo – przychodowych), przykładowe księgowania operacji  związanych z założeniem i  działaniem spółdzielni, sprawozdawczość spółdzielni -sporządzanie informacji rocznej w praktyce, księgowanie nietypowych operacji, ustalanie wyniku finansowego z uwzględnieniem inwentaryzacji.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 lipca 2022 r.  pocztą  tradycyjną na przesyłane na adres  ul. Malborska 65; 30-646 Kraków lub e-mail: frsu@frsu.pl

Zgłoszeń należy dokonywać na właściwym formularzu (formularze do pobrania na stronie) – uczestników zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu przez internet (ze względów technicznych) prosimy o kontakt telefoniczny 605 93 82 87 (do 10 lipca 2022). Wypełniając formularz zgłoszeniowy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora - FRSU, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

Szkolenie jest adresowane przede wszystkim do nauczycieli i pedagogów i jest ono częściowo finansowane ze środków FRSU lub ROPS w Poznaniu (dla uczestników projektu).

Za udział w szkoleniu należy wnieść opłatę w wysokości 250 złotych. Organizatorzy zapewniają nocleg w pokojach dwuosobowych, wyżywienie, materiały szkoleniowe, ubezpieczenie, etc.

Płatności za szkolenie  należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia SMS-em lub e-mailem o zakwalifikowaniu się na kurs na rachunek FRSU z dopiskiem: ”dofinansowanie szkolenia lipiec 2022”.

Dla osób zainteresowanych dłuższym pobytem w Krakowie jest możliwość zarezerwowania pokoi w SCSK OPTIMA w preferencyjnych cenach (ok. 15% taniej niż obowiązująca cena doby hotelowej).

 

Do pobrania

Karta Zgłoszeniowa