Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Konkursy / Olimpiady
Opublikowano: 2023-05-09 23:03:10

Konkurs został pomyślany jako wydarzenie towarzyszące Ogólnopolskiemu Sejmikowi Spółdzielni Uczniowskich, który odbędzie się 20 czerwca 2023 r. w siedzibie Związku Lustracyjnego Spółdzielni w Warszawie na ul. Żurawiej 47.

Zmiana zwyczajowego terminu Sejmiku, który zostanie zorganizowany po przerwie spowodowanej pandemią związana jest z obchodami proklamowania 100-lecia ustanowienia Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. Spółdzielnie Uczniowskie od  samego początku na równi ze środowiskiem spółdzielni dorosłych uroczyście obchodzą to święto.

Ogólnopolski Sejmik Spółdzielczości Uczniowskiej jest zawsze ważnym wydarzeniem w środowisku uczniów spółdzielców. Pokonując rozmaite trudności organizacyjne i logistyczne, jakie przyniosły ostatnie lata Spółdzielnie Uczniowskie nadal działają w wielu szkołach i placówkach oświatowych. Sejmik daje możliwość uczniom spółdzielcom pokazania się na forum ogólnopolskim.

Jako Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej proponujemy „konkursową” formułę prezentacji Spółdzielni a mianowicie członkowie Spółdzielni Uczniowskiej przygotują u siebie w szkole gazetkę na kartonie o wymiarach A0 to znaczy 841x1189 orientując ją poziomo. Na kartonie należy zamieścić logo i nazwę SU oraz obrazy i treści tekstowe ilustrujące działalność Waszej Spółdzielni. Co do zastosowanych technik plastycznych dajemy tu pełną swobodę.

Tak przygotowaną gazetkę fotografujemy /też w ujęciu poziomym / i tak, aby zajmowała cała powierzchnię fotografii i przesyłamy w formie elektronicznej jedno zdjęcie o dobrej rozdzielczości na adres mailowy Fundacji  frsu@frsu.pl .  Oryginał gazetki pozostaje w Waszej placówce. Ze zdjęciem należy przesłać do Fundacji niezbędne dane o Spółdzielni Uczniowskiej i autorach gazetki (nazwa Szkoły/placówki, nazwa SU, imiona i nazwiska autorów gazetki ,imię i nazwisko opiekuna SU). Dane osobowe będą  przetwarzane zgodnie z RODO.

Fundacja wydrukuje odbitki fotograficzne przesłanych prac o formacie A-4  czyli 210 x 297 i wyeksponujemy je w formie wystawy dla gości/uczestników Sejmiku. Fotografie będą ponumerowane a gości/uczestników poprosimy o wskazanie trzech najlepszych prac.  Zebrane głosy przeliczymy i jeszcze podczas sejmiku ogłosimy laureatów. Autorów trzech najwyżej ocenionych prac nagrodzimy. Nagrodzone fotografie zamieścimy m.in. na stronie Fundacji oraz zaprzyjaźnionych organizacji spółdzielczych.

Szczegółowe informacje  o konkursie zamieszczone są w załączonym regulaminie. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 506 222 040 lub e-mail: frsu@frsu.pl 

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy