Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Kongresy, Sejmiki, Spotkania
Opublikowano: 2024-01-19 08:01:30

Spotkanie odbyło się w siedzibie ZLSP Delegatury Regionalnej w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Anna Bulka – prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczości  Uczniowskiej (FRSU),  Pan Zdzisław Zatorski - przewodniczący Rady FRSU, Pan Janusz Paszkowski – Prezes Zarządu Związku Lustracyjnego Spółdzielni, Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej, Wiceprezydent CECOP europejskiej konfederacji spółdzielni przemysłowych i usługowych, Pani Jadwiga Kotkowska Członek Zarządu Związku Lustracyjnego Spółdzielni , Pan Adam Jamróz Prezes Zarządu Wytwórczej Spółdzielni Pracy Społem w Kielcach oraz młodzież ze Spółdzielni Uczniowskich z Łagowa, Niekłania, Obiechowa, Kielc wraz z opiekunami  i dyrektorami.

Nad przebiegiem spotkania czuwała Przewodnicząca Świętokrzyskiej Rady Spółdzielni Uczniowskich           w Kielcach Pani Anna Kotwica i  Pani Anna Przynarowska z Delegatury Regionalnej ZLSP w Kielcach.

Spotkanie przebiegało w serdecznej i życzliwej atmosferze. Przedstawiciele spółdzielni dorosłych opowiedzieli o wydarzeniach spółdzielczych, o tym co dzieje się w ruchu spółdzielczym w Polsce i na świecie, a także o działaniach na rzecz środowiska i planety prowadzonych przez przedsiębiorstwa spółdzielcze. Członkowie spółdzielni uczniowskich wraz z opiekunami i dyrektorami przedstawili swoją działalność, wskazali  dylematy oraz ograniczenia towarzyszące  pracy z młodzieżą. Były również wystąpienia gości, nagrody, dyplomy i podziękowania.

 

Wróciliśmy do swoich placówek usatysfakcjonowani i dumni z tego, że mogliśmy wziąć udział w tym spotkaniu. Poczuliśmy się jak w jednej wielkiej spółdzielczej rodzinie.      

Szczególnie chcemy podziękować pani Annie Kotwicy Przewodniczącej Świętokrzyskiej Rady Spółdzielni Uczniowskich w Kielcach za zaangażowanie i wkład pracy oraz poświęcony czas w zorganizowaniu tego spotkania. Dziękujemy za życzliwość i docenienie naszej pracy.

Pani Aniu, dziękujemy!

Członkowie Spółdzielni Uczniowskiej ,,Grosik’’

wraz z opiekunem Małgorzatą Flak i dyrektorem Anną Wiekierą.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Obiechowie.