Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Konkursy / Olimpiady
Opublikowano: 2024-05-09 07:09:11

Odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie środowiska Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej organizuje 3 dniowe szkolenie, które ma za zadanie nabycie/wzmocnienie kompetencji niezbędnych do pełnienia funkcji opiekuna spółdzielni uczniowskiej.

Mając na uwadze to, że opiekun pełni bardzo ważną rolę i powinien być nie tylko dobrym pedagogiem, ale również musi posiadać i uaktualniać podstawową wiedzę  z zakresu spółdzielczości, ekonomii, rachunkowości, bhp i innych niezbędnych dziedzin program szkoleń będzie obejmował kompendium tych zagadnień i uwzględniał zapotrzebowanie uczestników.

Rok 2024 został ogłoszony Rokiem Edukacji Ekonomicznej, stąd elementem przewodnim szkolenia dla osób już obeznanych z zagadnieniami spółdzielczości uczniowskiej, będzie ten temat. Zostaną omówione także zmiany, które nastąpiły po VII Kongresie Spółdzielczości oraz postępy prac w związku z ustalaniem statusu spółdzielni uczniowskich Dla osób rozpoczynających przygodę ze spółdzielczością uczniowską zakres szkolenia będzie obejmował całokształt tematów dotyczących spółdzielczości, przedsiębiorczości, działania spółdzielni uczniowskiej, zarządzania nią, prowadzenia rozliczeń i dokumentacji.

Zajęcia będą dostosowane do potrzeb uczestników, dlatego szczegółowy program zostanie przekazany po zakończeniu rekrutacji.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji -  prosimy pisać frsu@frsu.pl lub dzwonić nr tel.: +48 506-222-040.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca br. pocztą tradycyjną (na adres Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, ul. Malborska 65, 30-646 Kraków) lub e-mail (frsu@frsu.pl).

Zgłoszeń należy dokonywać na odpowiednim formularzu (formularze do pobrania na stronie). Wypełniając formularz zgłoszeniowy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora - FRSU, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szkolenie jest adresowane przede wszystkim do nauczycieli i pedagogów i jest ono częściowo finansowane ze środków organizatora.

Za udział w kursie należy wnieść opłatę w wysokości 520 złotych. Organizatorzy zapewniają dwa noclegi, wyżywienie, materiały szkoleniowe, ubezpieczenie, etc.

Płatności za kurs należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia sms-em lub e-mailem o zakwalifikowaniu się na kurs na rachunek FRSU z dopiskiem: „dofinansowanie szkolenia 2024”.

Dla osób zainteresowanych dłuższym pobytem w Krakowie jest możliwość zarezerwowania pokoi w SCSK OPTIMA w preferencyjnych cenach (ok. 15% taniej niż obowiązująca cena noclegu). Zainteresowanych prosimy o dokonywanie rezerwacji bezpośrednio w Recepcji SCSK OPTIMA telefon 12 655 17 49 - podając informację, że są ze szkolenia organizowanego dla opiekunów spółdzielni uczniowskich.