Jesteś tutaj: O Fundacji > Komunikaty
Opublikowano: 2014-11-24 19:14:27

Ldz. FRSU/155/11/2014                                                                            Kraków, 2014-11-07

APEL

Rada i Zarząd ogólnopolskiej Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej z siedzibą w Krakowie ul. Szlak 65 zwracają się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe działalności statutowej fundacji jako organizacji pożytku publicznego /KRS 0000064052/ poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014 / PIT/ na rzecz Fundacji.
Społeczna działalność Fundacji jest nieocenionym wsparciem spółdzielni uczniowskich, w których młodzież szkolna zdobywa doświadczenie tak przydatne jej w dorosłym życiu. Spółdzielczość uczniowska kształtuje postawy społeczne i przedsiębiorcze, uczy zaradności, odpowiedzialności i współpracy.
Pozyskiwane środki Fundacja przeznacza na wsparcie działalności statutowej spółdzielni uczniowskich poprzez dofinansowanie szkoleń i kursów, organizację spotkań i sejmików spółdzielczości uczniowskiej oraz konkursów.
Dodatkowo informujemy, że osoby prawne/podmioty gospodarcze/ mogą przekazywać darowizny do 10 % dochodu na rzecz organizacji pożytku publicznego /Art.18 ust.1 pkt .1 ustawy CIT/. Darowizny dokonuje się poprzez przelanie środków na konto bankowe podając w tytule przelewu „darowizna na cele statutowe”.
Spodziewając się pozytywnej odpowiedzi, za każde okazane wsparcie z góry składamy serdeczne podziękowania.

RADA I ZARZĄD
FUNDACJI ROZWOJU SPÓŁDZIELCZOŚCI UCZNIOWSKIEJ