Jesteś tutaj: O Fundacji > Komunikaty
Opublikowano: 2012-01-19 21:58:23

 Ldz. FRSU/01/1/2012

Kraków, 2012-01-05

 

 APEL

 

Rada i Zarząd Ogólnopolskiej Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej z siedzibą w Krakowie zwracają się z uprzejmą prośbą wsparcie finansowe działalności statutowej fundacji jako organizacji pożytku publicznego /KRS 0000064052/ poprzez przekazanie 1% należnego podatku od osób fizycznych /PIT/ na rzecz naszej Fundacji.

Pozyskiwane środki przeznaczamy głównie na zakup niezbędnych pomocy naukowych, sprzętu audio-wizualnego, komputerów oraz sprzętu sportowo-turystycznego jako nagród dla szkół i spółdzielni uczniowskich za udział w licznych konkursach jak: na najlepiej pracującą spółdzielnię uczniowską, konkurs ekologiczny pn: ”Zdrowa przyrodazdrowa żywność - zdrowy człowiek”, konkursy rysunkowe dla dzieci, konkurs SKO, a w bieżącym roku II ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Polskiej Spółdzielczości oraz wiele innych pożytecznych przedsięwzięć.

W tym roku nasza Fundacja obchodzi również 20-lecie swojej działalności. Pomagamy dzieciom niepełnosprawnym oraz pochodzącym z rodzin o najniższych dochodach, organizujemy szkolenia , seminaria i narady dla nauczycieli-opiekunów szkolnych SU i SKO. Fundacja prowadzi swą działalność społecznie ,a na podstawie dotychczasowych doświadczeń można z całą pewnością stwierdzić, że jest ona bardzo potrzebna zarówno spółdzielniom uczniowskim jak i szkolnym kasom oszczędności.

Spodziewając się pozytywnej odpowiedzi na nasz apel, prosimy zadysponowane przez państwa środki przekazać na nasze konto: 53 8591 0007 0021 0041 9150 0001.

Jednocześnie informujemy, że osoby prawne /podmioty gospodarcze/ mogą przekazywać darowizny do 10 % dochodu na rzecz organizacji pożytku publicznego /Art.18 ust.1 pkt .1 ustawy CIT/.

 

Za okazaną pomoc składamy serdeczne podziękowania

RADA I ZARZĄD

FUNDACJI ROZWOJU SPÓŁDZIELCZOŚCI UCZNIOWSKIEJ