Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Konkursy / Olimpiady
Opublikowano: 2014-12-10 09:05:49

Podczas Ogólnopolskiego Sejmiku Spółdzielni Uczniowskich w dniu 6 grudnia 20143 roku podsumowano wyniki kolejnej edycji konkursu na najlepszą SU w kraju.
Michał Zaremba, pełnomocnik KRS ds. spółdzielni uczniowskich – z-ca przewodniczącego Komisji Konkursowej poinformował, że ogółem na wszystkich szczeblach eliminacji udział  w konkursie zgłosiło  zaledwie 67 SU.
Komisja zakwalifikowała do finału prace  19 Spółdzielni  Uczniowskich, w tym 8 z woj. małopolskiego, 5 z woj. śląskiego, po 2 – z woj. mazowieckiego (Ostrołęka) i z woj. podkarpackiego (Dębica) oraz po jednej z województw: lubelskiego (Lubartów) i łódzkiego (Bełchatów).
Dokonano podziału nagród przyznając:
I miejsce – puchar KRS i nagrodę rzeczową - notebook 17'' Dell – SU "Grosik" w Szkole Podstawowej im. Boh. Września 1939  w Jordanowie,
II miejsce – puchar KRS i nagrodę rzeczową - notebook 15,6'' Toshiba – SU "U Pasika" w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku,
III miejsce – puchar KRS i nagrodę rzeczową – projektor multimedialny NEC – SU "Szarotka" w Zespole  Szkół im. Bł. Ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie.

7 wyróżnień  z nagrodami rzeczowymi w postaci Tabletu 8'' IPS z 3G + etui dla:

  1. SU Rockefeller w ZSE nr 2 w Krakowie
  2. SU Wyrwigrosz w Zespole Szkół im .św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców bW Lublińcu,
  3. SU Mały Łasuch w Szkole Podstawowej Nr 15 im. St. Żeromskiego w Sosnowcu,
  4. SU Ekonomik w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. A. Chętnika  w Ostrołęce,
  5. SU Abakus w Gimnazjum Nr 1 im. M. Kopernika w Trzebini,
  6. SU Karmelka w Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie,
  7. SU Grosik i Kapselek w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej.


Komisja przyznała również nagrodę rzeczową w postaci Tabletu 10” Kruger&Matz z 3G + etui z klawiaturą dla Gimnazjum w Kozłowie za najlepszą lokatę w tegorocznym konkursie SKO wśród szkół  podopiecznych Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Opiekunowie  nagrodzonych spółdzielni uczniowskich otrzymali dyplomy uznania.
Komisja zawnioskowała do Rady i Zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, aby  wyróżnionym  nauczycielom - opiekunom SU przyznać w formie nagrody dofinansowanie do wakacyjnego kursu lub wycieczki zagranicznej planowanej w roku 2015 – w wymiarze  zależnym od wielkości środków pozyskanych od sponsorów w przyszłym roku.


Opracował: Jerzy LUBAS