Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Kongresy, Sejmiki, Spotkania
Opublikowano: 2012-08-11 06:35:04

Delegatura Regionalna Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy gorąco zachęca do odwiedzenia w dniach od 17 do 26 sierpnia 2012 roku w Krakowie Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej, które organizowane są po już raz 36 przez Fundację „Cepelia”. Są one największą i najpełniejszą prezentacją polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła ludowego i artystycznego w Europie. W Rynku Głównym przez 10 dni trwania Targów wystawiać się będzie około 400 twórców ludowych, którzy prezentować będą różne techniki wytwórcze. Wielu z nich zrzesza się w formie spółdzielni.

 

W związku z tym, że rok 2012 został przez Organizację Narodów Zjednoczonych ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Spółdzielczości podczas Targów będą obecni przedstawiciele różnych branż spółdzielczych. Delegatura Regionalna ZLSP w Krakowie wraz z zaprzyjaźnionymi spółdzielniami z Małopolski (Krakowską Spółdzielnią Niewidomych SANEL, Spółdzielnią Socjalną OPOKA, Spółdzielnią Socjalną „Republika Marzeń Mimo Wszystko” Fundacji Anny Dymnej oraz Spółdzielnią Uczniowską „Zorza” funkcjonującą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie) przez cały okres Targów będzie miała swoje stoiska na których będzie prezentowana oferta małopolskich spółdzielni i pokazy rękodzielnicze.

 

Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na to iż, na 18 sierpnia 2012 roku na Targach zaplanowano Dzień Spółdzielczości. W tym dniu będzie można m.in. wziąć udział w konkursie prac plastycznych ilustrujących zasady spółdzielcze organizowanym przez Delegaturę Regionalną ZLSP w Krakowie przy wsparciu Pełnomocnika Krajowej Rady Spółdzielczej na Województwo Małopolskie, Spółdzielni Pracy Optima z Krakowa, Krakowskiej Spółdzielni Gastronomicznej, Podwawelskiej Spółdzielni Spożywców, Wytwórni Sprzętu Elektroenergetycznego AKTYWIZACJA Spółdzielnia Pracy z Krakowa, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej oraz skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia wykonywanego przez Lekarską Spółdzielnię Pracy.

 

Na odwiedzających Targi czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Targów i stoisk spółdzielczych.