Jesteś tutaj: O Fundacji > Działania
Opublikowano: 2013-12-15 19:14:22

L.dz./183/12/FRSU/2013

Kraków,2013-12-10

 

Prezesi i Członkowie Spółdzielni Uczniowskich

Rady Wojewódzkie, Powiatowe, Rejonowe SU

Instruktorzy i Opiekunowie SU

 

 

Ogólnopolski Sejmik Spółdzielni Uczniowskich  obradujący w Krakowie  w dniu 7 grudnia 2013 r.  nawiązując do uchwały I Kongresu Spółdzielczości Uczniowskiej podjął decyzję o aktywnym włączeniu się  w działania mające doprowadzić do uchwalenia Ustawy dla Spółdzielczości Uczniowskiej. Po wysłuchaniu wystąpienia Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej dr Jerzego Jankowskiego obecni przedstawiciele Spółdzielni Uczniowskich i ich opiekunowie przegłosowali postulat dotyczący przedstawienia zaproponowanego Apelu Pani Marszałek i uznali, że uchwalenie Ustawy dla Spółdzielni Uczniowskich jest priorytetowe.

Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej zobowiązała się pilotować i skoordynować zebranie podpisów poparcia dla tej inicjatywy. W związku z tym, w załączeniu przesyłamy propozycję Apelu do Pani Marszałek z prośbą o zebranie dla niego głosów poparcia wśród wszystkich członków spółdzielni uczniowskich poczynając od tych najmłodszych ze szkoły podstawowej, a kończąc na tych, który będą kończyli szkoły ponadgimnazjalne. Chodzi to, aby pokazać siłę Spółdzielczości Uczniowskiej i uświadomić, że skala problemu nie jest mała, jak niektórym się wydaje, aby eksperci pracujący w Komisji Sejmowej  zauważyli i docenili pracę, zaangażowanie młodego pokolenia oraz  zobaczyli zalety tej  formy aktywności szkolnej.

Oczekujemy od wszystkich  działaczy i opiekunów spółdzielni uczniowskich włączenia się w akcję zbierania podpisów. W szczególności  liczymy na głosy poparcia młodych spółdzielców dla tego Apelu, wyrażone  licznymi  podpisami. Spółdzielnie Uczniowskie do zebranych list poparcia mogą dołączyć także teksty swoich Apeli, w których będzie między innymi prezentacja działalności  ich Spółdzielni i jej osiągnięć oraz uzasadnienie potrzeby uchwalenia ustawy dla Spółdzielni Uczniowskich.

Listy poparcia na załączonym wzorze prosimy przesyłać na adres naszej Fundacji (jw.) do dnia  15 stycznia 2014 roku.

Kochani, czas nas trochę goni, bo prace Komisji trwają, więc im szybciej listy do nas trafią tym lepiej – ideałem byłoby je otrzymać jeszcze w tym roku.

Prosimy o przekazanie tego Apelu do wszystkich Spółdzielni Uczniowskich. Z góry dziękujmy za pomoc i wsparcie tak ważnej inicjatywy.

 

Ze spółdzielczym pozdrowieniem,
Wiceprezes Zarządu
FRSU
Anna  Bulka