Jesteś tutaj: Spółdzielnie Uczniowskie > Kongresy, Sejmiki, Spotkania
Opublikowano: 2017-04-21 19:54:17
Wśród zaproszonych gości znaleźli się  m.in. przedstawiciele spółdzielczości dorosłych w tym Marcin Kwiecień przedstawiciel Krajowej Rady Spółdzielczej, Janusz Paszkowski Prezes Związku Lustracyjnego Spółdzielczości Pracy,  Katarzyna Kaźmierska z Delegatury Związku Lustracyjnego Spółdzielczości Pracy w Lublinie, pan Mirosław Gajewski - wiceprezes Banku Spółdzielczego w Lubartowie, przedstawiciele Kuratorium, Urzędu Miasta, radni miejscy, dyrektorzy lubartowskich placówek oświatowo-kulturalnych, przedstawiciele  Rady Rodziców, byli członkowie "Karmelki", przedstawiciele mediów oraz rodzice i uczniowie.
Uroczystość rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hynu państwowego i spółdzielczego. Po powitaniu gości przez dyrektora Sławomira Zdunaka została przybliżona zebranym historia spółdzielczości uczniowskiej sięgająca okresu zaborów. Przypomniano także pierwszy sklepik szkolny na terenie Lubartowa, który powstał 4 kwietnia 1927 roku, a prowadzony był przez uczennice Publicznej Szkoły Powszechnej nr 2 pod opieką nauczyciela pana Adama Moździńskiego. Dopełnienie przedstawionych informacji stanowił film o spółdzielni „Karmelka” oraz wspomnienia byłych członków spółdzielni.
Goście otrzymali publikację, przypominajacą wszystkie ważniejsze fakty z historii spółdzielni uczniowskich w Lubartowie i Spółdzielni Uczniowskiej „Karmelka”, która powstała specjalnie na tę okazję. Anna Bulka – prezes zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej złożyła grratulacje i wręczyła okolicznosciowe dylomy dla Dyrektora Szkoły, Opiekunki Spółdzielni Uczniowskiej „Karmelka” oraz wyróżniających się członków spółdzielni. Dodatkowo z okazji jubileuszu na wniosek Spółdzielni Uczniowskiej „Karmelka” zostały przyznane przez Fundacje Rozwoju Spółdzielczosci Uczniowskiej honorowe tytuły „Przyjaciel spółdzielczości Uczniowskiej” dla prezesa Banku Władysława Mikucewicza – Prezesa Banku Spółdzielczego Lubartowie i Grzegorza Poznańskiego Prezesa „Społem” w Lubartowie.  
Spółdzielnia „Karmelka odebrała szereg gratulacji w tym od Burmistrza Lubartowa, Krzysztofa Michałkiewicza , Sekretarza Stanu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, senatora Stanisława Gogacza, Redaktora Naczelnego, Prezydenta Fundacji Kurier Spółdzielczy.
Przedstawiciele lubartowskich szkół od Prezesa Spółdzielni Uczniowskiej Karmelka Anny Aftyki otrzymali materiały na temat zakładania i działania spółdzielni. Dyrektor Sławomir Zdunek zachęcał do zakładania spóldzielni w tych szkołach i kultywowania tradycji spółdzielczej.
Uroczystość była też okazją do podsumowania dwóch konkursów spółdzielczych zorganizowanych przez "Karmelkę", tj: Konkursu wiedzy o spółdzielczości oraz Konkursu plastycznego.
Na zakończenie uroczystości uczniowie gimnazjum i członkowie spółdzielni przygotowali w oparciu o kroniki szkolne ciekawy program artystyczny, który był wycieczką -wehikułem czasu i pozwolił poznać w nietypowy sposób działanie spółdzielni uczniowskiej  w Lubartowie od chwili powstania do dnia dzisiejszego.
 Gratulujemy pięknego jubileuszu i zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.